Задай въпросите си или сподели опита си с ремонти във форума за автомобили. Абонирай се за обновления, за да не пропускаш новите ни ръководства.
За да свалиш приложението:
Може да следи разходите за колата, да води бордови журнал и график за смяна на части, да запазва бележки и документи.
Какви компоненти са част от системата на чистачките на автомобила?
Системата на чистачките се състои от помпа на чистачките и резервоар, механизъм на чистачките, пера и рамена на чистачките, електрически мотор, дюзи на чистачките и реле за превключване на настройките на чистачките. Скоростта на рамената на чистачките може да се регулира от вътрешността на автомобила чрез лост за управление. Системата може да се активира автоматично, ако автомобила е оборудван с датчик за дъжд.
Какво причинява неизправности в системата на чистачките?
С времето, перата на чистачките се износват и губят плътното си прилепване към стъклото. Ако ги използвате без течност за чистачки, нев само няма да издържат дълго, но и ще започнат да оставят драскотини по предното стъкло. През зимата перата на чистачките могат да замръзнат за стъклото. Опитите за включване на замръзналите части често води до изгаряне на електрическия мотор. Контактите на релето могат да корозират или изгорят поради влага. Прекомерните вибрации на каросерията могат да причинят разхлабване на гайката на механизма на чистачките, а ако той се замърси, може да започне да корозира.
Какво включва ремонта на системата на чистачките?
Ремонта на електрическите компоненти на механизма включва почистването на контактите и монтирането на ново реле или електрически мотор. Ако перата на чистачките вече не почистват добре стъклото, те трябва да бъдат сменени, в някои случаи, заедно с раменете. Разхлабената гайка може да се затегне, за да не пречи на чистачките. Задръстените дюзи могат да се почистят с игла. Ако частите не могат да се настроят, трябва да бъдат сменени. Неизправният датчик за дъжд не може да се ремонтира; нов трябва да бъде поставен в автосервиз.