Масло в интеркулера CITROËN DS3
- @milostcukcukov24.09.2020 17:19ЧленАко паметта не ме изневерява, интеркулерът е необходим за охлаждане на въздуха, влизащ в турбината. Турбината и охладителят са свързани съответно. Частите на турбината се смазват от маслото с двигател с вътрешно горене. Ако сте прекалили с нивото, тогава съответно турбината е можело да го хвърли в интеркулера. Виждате ли загуба на мощност? Нека тези майстори да проверят какъв вид масло има и откъде идва
- @domenika0428.09.2020 02:11ЧленЦялата система за впръскване на въздух е директно свързана с газовата система. Ако няма много масло, това не е проблем. Във всяка тръба има малко количество масло, което изключих от интеркулера.
- @belezkovaico02.10.2020 16:10ЧленИзпотяване на интеркулера по принцип е норма. Когато се разлее от охладителя, вече е лошо. Периодично проверявайте нивото на маслото с измервателната пръчка и това е.

След като в сервиза изляха с литър излишно масло в двигателя (от двигателя се цеди масло от всички дупки), реших да погледна тръбата, която преминава от турбината към интеркулера. И какво? И има масло! Малко. Малко влажно и мини капково. Това вариант на норма ли е, или е лошо?