AUTODOC FORUM / Общи дискусии по марка / FORD / проблеми с заключване/отключване с дистанционното

Назад към темите

проблеми с заключване/отключване с дистанционното
FORD Focus Mk1 Ван / Комби (DNW)

  • FORD Focus Mk1 Ван / Комби (DNW) 1.8 TDCi
    @user_465720 Feb 10, 2023
    Член
    От известно време се появи следният проблем Отключвам колата с бутона отключване, спирам заключвам с бутона. това може да стане много пъти, но може да стане още след отключването -отказва да изпълни командата -многократно. (Пробвани различни варианти от нова батерия до резервният ключ) Заключвам с ключа в ключалката -централното заключва навсякъде. След 3 -4 часа ако пробвам дистанционното работи нормални, после пак спира. (Проблема се появи след опит за отваряне колата (“специалиста” е пробвал с натискане бутоните за вдигане/спускане като дори е пробил бутона в мястото на символа в бялата част) Какъв може да е проблема -механичен, електрически къде е модула на централното (имам същият форд от същата година и месец останал ми от удар с Тир отзад) 
    Бих  бил благодарен ако на мейла ми max.trilov@mail.bg бих получил съвет -до сега съветите са смяна ключа, батерията, бутоните, китайски, оригинален, не знам монтирай си допълнително аларма централна ….) Причината и специалист/специалност освен Мото пфое.
    С уважение Цачев
    Отговори

    Започната

    10.02.23

    Последен отговор

    15.02.23

    Отговори

    4

    Прегледи

    411

  • FORD | Focus Mk1 Ван / Комби (DNW)
    @Сергей Райнов Feb 10, 2023
    Член
    Трудно е да се предложи нещо. може би трябва да се консултирате с майстора, който се опита да го отвори, или да се свържете със сервиза за диагностика
    Отговори
    • FORD Focus Mk1 Ван / Комби (DNW) 1.8 TDCi
      @user_465720 @Сергей Райнов Feb 11, 2023
      Член
      “майстора” е от тези дето работят нощна смяна. Бръкнал е покрай вратата (скъсано уплътнение надрана боята). Инае с това се занимавам отваряне  на заключени врати, повредени ключалки, ремонт на брави. Тук въпроса касае друг проблем. И е описан на 100 процента, няма значение дали вали, гърми, пее или замръз. Първоначално когато се появи реших, че е предпазителя № 63, който иска демонтаж на таблото с предпазителите и релета в купето. До сега съм се консултирал с колеги и монтажници на аварийни системи. Касае оригиналната система -заводската до сега не е имало интервенция с изменение, смяна, замяна размяна кабели
      Отговори
  • FORD FUSION (JU_) 1.4
    @user_1383568 Feb 13, 2023
    Член
    Човекът е магьосник и може да оправи всякакви такива работи
    Отговори
    • FORD Focus Mk1 Ван / Комби (DNW) 1.8 TDCi
      @user_465720 @user_1383568 Feb 15, 2023
      Член
      Благодаря Ви. Писах му за съвет, доста ми е далече от Бургас до него, но да се надявам че ще има време да отдели за съвет да търся решение или да се примиря да карам като с (другият, съветският Форд) Москвич врати багажник на ключ
      Отговори

Само регистрирани потребители могат да отговарят на теми и постове

Инсталирай си приложението AUTODOC CLUB!

Твой личен мениджър за разходи за автомобила, съвети за обслужване, напомняния за предстоящи уговорки и интервали на обслужване, инструкции за самостоятелен ремонт - всичко това на телефона ти.

Autodoc CLUB app qr-code
Сканирай

За да свалиш приложението:

Autodoc CLUB App icon