Назад към темите

Грешка P1541
ALFA ROMEO GIULIETTA (940)

  • ALFA ROMEO GIULIETTA (940) 2.0 JTDM (940.FXL1A)
    @user_1711693 Jul 04, 2023
    Член
    Здравейте,
    Имам проблем с Жулиета 2.0JTDM, 140 кс, 2011 г. Вече почти месец се опитвам да го реша. Изключва старт/стоп системата, DNA бутона не сменя режими и вероятно темпомата, но тъй като рядко го ползвам, не съм абсолютно сигурна за него. Почистихме картера, сменихме уплътнителна гумичка, почистихме филтъра на картерните газове, наляхме чисто ново масло Селениа 5W30 K.PE и естествено нов маслен филтър и на излизане от сервиза чека пак светна. Следващата стъпка беше да сменим самия соленоид, в който дава грешката. 1 ден беше угаснал чека и на следващия ден светна пак. После смених датчик ниско налягане, пак 1 ден без да светне и на другия ден светна чека. Откакто е възникнал този проблем, на 2 пъти ми се случва колата сама да го угаси. Иначе при принудително чистене – светва в рамките на деня или на другия ден.
    Много моля за помощ, защото вече идеите на майсторите започнаха да се изчерпват …
    Отговори

    Започната

    04.07.23

    Последен отговор

    15.07.23

    Отговори

    1

    Прегледи

    155

  • @user_1736975 Jul 15, 2023
    Член
    Имам същия проблем него прави постоянно ако намериш решени пиши ако може ас също ако го оправя ще пиша  
    Отговори

Само регистрирани потребители могат да отговарят на теми и постове

Инсталирай си приложението AUTODOC CLUB!

Твой личен мениджър за разходи за автомобила, съвети за обслужване, напомняния за предстоящи уговорки и интервали на обслужване, инструкции за самостоятелен ремонт - всичко това на телефона ти.

Autodoc CLUB app qr-code
Сканирай

За да свалиш приложението:

Autodoc CLUB App icon