AUTODOC FORUM / Общи дискусии по марка / HONDA / Препоръка за кола според форума за бюджет!

Назад към темите

Препоръка за кола според форума за бюджет!
HONDA LEGEND IV (KB_)

  • @user_1356518 Jan 21, 2023
    Член
    Здравейте страхотна група!
    Ще се опитам да почерпя от вашите знания. Ще си взимам следващата кола.
    Ще се радвам на съвети за конкретни модели. 
    Формулата е проста:
    Да не е пълнолетна.
    Размер: Средно голям седан/джип (или по-голяма). 
    Пример: Е-класа е добре на размери (но не и на разходи), Хонда Акорд 7-ма генарация е на ръба малка (дължината). 
    Сивик, Корола, Корса са твърде малки инак никакво колебание.
    Гориво всякакво, може дори LPG, единствено без LMG.
    Целта:
    Цена за покупка + Поддръжка + относителна прогноза за поправки + Гориво (в лева) със спокойно каране в града и 140км/ч на магистрала за 20 000км годишно (1/2 градско 1/2 извън) за 7 години да са ПОД 50 000лв тотал.
    Желани екстри: 
    Хубави седалки, климатроник, ел стъкла. Да ускорява под 10-12 секунди до 100, не е нужно да е супер бърза.
    Емблемата, гъзария няма значение.
    Бонус: Да води комфортно.
    Има ли такова животно или съм твърде нагъл?

    По принцип се бях спрял на нещо от типа на

    Honda Legend KB1 с LPG.

    Въпреки, че не съм фен на въшния й вид, със сигурност е огромна и вози прекрасно.
    Уви харчи доста и има скъпи части ако.. започне да се разваля. 

    Трудно ми е да измисля обаче по-разумно ДВГ, което е голямо и удобно. Ако се побирах в Сивик, нямаше изобщо да пускам теми.

    Разбира се може да препоръчвате всякакви марки и модели!

    Отговори

    Започната

    21.01.23

    Последен отговор

    20.06.23

    Отговори

    2

    Прегледи

    324

  • @user_1388104 Feb 05, 2023
    Член
    Аз лично харесвам Е класата 
    И по специално w213. Верно че харчи малко повече, но ще истанеш доволен.
    А и интериора му е 6 точки.
    Отговори
    • @user_1681510 @user_1388104 Jun 20, 2023
      Член
      Добре си се спрял на Легенда КВ1 с пропан-бутан!
      Това е короната на хондите и не напразно!
      По-добре  “пипнат” автомобил и по-сигурен няма и не само при хондите,ами и изобщо!
      Легенда е 100% инженерна мисьл,без маркетолози и ако искаш нещо сигурно и здраво,да те вози безкрайно дьлго време в комфорт сьс всички екстри и перфектно 4х4 и което пьлни километража до край,без зор,това е твоята кола!
      Имал сьм много коли до сега и на последьк се отвратих от прословутата и прехвалена немска тройка – Мерцедес,БМВ и Ауди на които им е останал само фейса от миналото,защото вече ги правят с доказано калпави двигатели от алуминий с некасилово покритие на цилиндрите и  без чугунени блокове или поне ризи,та повечето мотори се сгромолясват и преди 100000 километра,а веригите им се сменят и на по-малко,което струва баснословни пари! Скоростни кутий на тия трошляци,особено на БМВ са сьщата хубост,като моторите им,ако не са ZF – 8!
      Та в този ред на мисли,може сам да стигнеш до извода,защо мобилето ни е препьлнено с евтини немци , след 2010г.и никой не ги купува,а повечето им тьпи моторетки,не стават на газ!
      Ерата на дизела отмина безвьзратно и единственото евтино гориво ни остана LPG и който не е разбрал това,портофельт ще му бьде все по-често празен и не само заради цената на нафтата!
      Та колега, не мисли,че Легенда е скьп за поддрьжка,защото в сравнение с немците,ще ти се види без пари притежанието му,а още повече не обича да се троши!
      Отговори

Само регистрирани потребители могат да отговарят на теми и постове

Инсталирай си приложението AUTODOC CLUB!

Твой личен мениджър за разходи за автомобила, съвети за обслужване, напомняния за предстоящи уговорки и интервали на обслужване, инструкции за самостоятелен ремонт - всичко това на телефона ти.

Autodoc CLUB app qr-code
Сканирай

За да свалиш приложението:

Autodoc CLUB App icon