AUTODOC FORUM / Общи дискусии по марка / MAZDA / Мазда 3 пали и гасне

Назад към темите

Мазда 3 пали и гасне
MAZDA

  • @user_1107388 Aug 16, 2022
    Член
    Здравейте на всички!
    Колата е Мазда 3, 2005 год., 1,6 бензин/газ, купена е преди 3 месеца. 
    Преди няколко дена докато пътувах за София по магистралата забелязах, че на няколко пъти при по-леко натиснат предал на газта се усеща леко притрисане на колата (не съм сигурен дали го обяснявам добре, като цяло и почти нищо не разбирам от коли). Това го направи 3-4 пъти. След това в града (на втора и трета скорост) се случи пак няколко пъти.
    На следващия ден се появи и проблемът, на който е кръстена темата. Паля колата, работи 3-4 секунди, оборотите падат и гасне. След 4-5 път се “закрепя” и не гасне. 
    Иначе когато давам газ не гасне. Като усетя, че тръгва да гасне, давам газ, вдига обороти и след няколко секунди отново е готова да изгасне и аз пак давам газ. Това го правя 2-3 пъти и колата си работи. Също да отбележа, че този проблем го прави само когато е студена. Покарах я 5 мин. до Лидл, напазарувах и след това си запали без проблем. 
    Както казах, почти нищо не разбирам от коли, ще се радвам да видя какво ще ми кажете по-вещите в тази област. 
    Лек ден на всички! 🙂
    Отговори

    Започната

    16.08.22

    Последен отговор

    16.08.22

    Отговори

    0

    Прегледи

    372

Само регистрирани потребители могат да отговарят на теми и постове

Инсталирай си приложението AUTODOC CLUB!

Твой личен мениджър за разходи за автомобила, съвети за обслужване, напомняния за предстоящи уговорки и интервали на обслужване, инструкции за самостоятелен ремонт - всичко това на телефона ти.

Autodoc CLUB app qr-code
Сканирай

За да свалиш приложението:

Autodoc CLUB App icon